İletişim Bilgileri
Tel   : 0 212 534 41 06
Gsm: 0 541 694 53 19
Referanslarımız

Temizlik için Pratik Bilgiler

pratik-bilgiler

Temizlik yapmak da araba sürmek gibi matematik sorusu çözmek gibi değişik ayrıntılara sahiptir. Hal böyle olunca da nasıl bir matematik sorusunu çeşitli formüllerle, pratik bilgilerle çözüyorsak bir yerdeki lekeyi, kiri, tozu çeşitli formüller yardımıyla kolaylıkla temizleyebiliriz.
Şimdi bu pratik bilgilere yakından göz atalım ve birkaç pratik bilgiye değinelim:

1- Hepimizin ortak derdidir gömlek yakasındaki lekeler. Bu lekeler bazen çamaşır makinesinde çıkmaz. Bunun çözümü de bulunmuş. Gömleği çamaşır makinesinde yıkamaya başlamadan önce, yakalarına sabun sürün, 15-20 dakika bekletin ve yıkayın.

2- Bir şey mi yapıştırdınız? Fark etmeden tutkal üzerinize mi bulaşmış? Tutkal lekesi çamaşır makinesinde genelde çıkmayan bir lekedir. Ama bunun çaresi de var. Lekenin olduğu bölgeye sirke sürün ve bolca durulayın. Lekenin çıktığını göreceksiniz.

3-  Çay lekesi de çok zor çıkan bir lekedir. Ama üzülmeyin, bunun da bir çaresi var. Üzerinden uzun zaman geçmiş çay lekelerinde limon suyu eklenmiş, hafif nemli bir pamuk ile leke iyice silinir. Sonrasında ılık suyla iyice yıkanır ve çay lekeniz çıkacaktır.

4- Ütü yaparken giysileriniz mi sarardı? Sararan yeri hemen oksijenli su kullanarak silmeniz bu sarartıyı giderecektir. Bu nedenle ütü yaparken yanınızda oksijenli su bulundurmak faydalı olacaktır.

5- Yumurta lekesi de inatçı bir lekedir. Bu lekeyi çıkarmak için giysiyi ilk soğuk suda uzun süre bekletmeli, sonra ılık olan bir suda deterjanla iyice yıkamalısınız.