İletişim Bilgileri
Tel   : 0 212 534 41 06
Gsm: 0 541 694 53 19
Referanslarımız

Mutfak Temizliği

mutfak-temizligi

Mutfaklar, evimizin en önemli yerlerinden biridir. Burada yemeğimizi hazırlar, içeceğimizi hazırlar  ve yemeğimizi yeriz. Bu derece önemli işlerimizi hallettiğimiz yer nasıl olmalıdır? Elbette ki temiz olmalıdır. Mutfağın pis olması bizim yaptığımız yemeklere mikrop bulaşmasını sağlayabilir, içtiğimiz içeceklerden hastalık kapmamıza neden olabilir. Bu nedenle mutfak temizliği, evde temizliğine dikkat edilmesi gereken en önemli odadır.
Şimdi mutfak temizliğini nasıl yapabileceğimizi ve nasıl daha temiz yapabileceğimize bakalım.

1- Mutfak temizliği yapmak için gerekli tüm malzemeleriniz hazırda bulunsun. Bu malzemeler pörçoz, yüzey temizleyici, piyasada cif adında yaygın olan temizleyicimiz olmalıdır. İhtiyaca ve tercihe göre malzemeler değişiklik gösterebilir.

2- Her zaman zordan başlayın. Yani buzdolabından, bulaşık makinesinden başlayın. Bu cihazlar gün boyu çalıştıkları için arkalarında ve çevrelerinde bolca pislik biriktirirler. O nedenle bu cihazlara öncelik tanıyın.

3- Mutfağın duvarlarını temizleyin. Duvarlar mutfakta en çok mikrobun biriktiği alanlardan biridir. Duvarları önce silip sonra hafif bir şekilde yıkamanız yararlı olacaktır. Ayrıca tavandaki ve köşelerdeki oluşmuş veya oluşabilecek örümcek ağlarını sürekli kontrol edin ve bulursanız dikkatli bir şekilde temizleyin.

4- Mutfak dolapları da son derece pislenmektedir. Tavsiyem dolapların içini boşalttıktan sonra hafif ıslak bez ile ayrıntılı bir şekilde silmeniz. Ayrıca olası bir örümcek ağına ve böceğe karşı dikkatli olun.

5- Tüm bu işlemler sonrasında yüzeyi elektrik süpürgesi kullanarak süpürün. Yüzey temizleyici ile temizleyin.