İletişim Bilgileri
Tel   : 0 212 534 41 06
Gsm: 0 541 694 53 19
Referanslarımız

Koku Önleme

pis-koku

Pis kokular hepimizin can düşmanlarıdır. Kokularımız birçok ortamda, gittiğimiz yerlerde bizim kişiliğimizi karşımızdakine az da olsa anlatmaktadır. Ayrıca bulunduğumuz yerlerin kokuları da son derece önemlidir. Kötü kokuları şöyle sıralayabiliriz; ter kokusu, çöp kokusu, tuvalet kokusu, çürümüş yiyecek kokusu, yanmış şeylerin kokusu şeklinde sıralayabiliriz.
Bu kokuları önlemek için birçok yöntem mevcuttur. Şimdi gelin, o yöntemlere yakından bakalım.

1- Deodorant kullanın.
Özellikle bulunduğumuz yaz aylarında en büyük sorunlarımızdandır, ter kokusu. Bu istenmeyen kokuyu önlemek için ya hiç hareket etmeyebilir yada deodorant gibi koku önleyici araçlar kullanarak bu kokulardan geçici olarak kurtulabilirsiniz.

2- Oda spreyi kullanın.
Bulunduğunuz yere çeşitli faktörlerden dolayı birçok koku girmektedir. Bu kokular karışınca ortaya çeşitli ve rahatsız edici kokular çıkmaktadır. Bunu engellemek için, piyasada birçok markanın ürettiği oda spreyleri mevcuttur. Bu ürünler belirli zaman aralıklarında ortama güzel koku vererek, bulunduğunuz yerin kötü ve rahatsız edici kokmasını engellemeye yardımcı olur.

3- Çöpleri biriktirmeyin.
Çöpler de pis koku yayılmasında büyük role sahiptir. Bulunduğumuz yerde bekleyen çöpler birbiriyle karışarak ortaya kötü bir koku çıkaracak ve sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle çöpler yeterli düzeye geldiğinde hemen atın ve bulunduğunuz ortamda çöp biriktirmeyin.

4- Tuvaletleri temiz tutun.
Tuvaletler de pis koku yayılmasında etkilidir. Bu nedenle tuvaletlerin temiz olduğundan emin olun.

5- Buzdolabınızda veya açıkta yiyecek bırakmayın.
Açıkta bıraktığınız yiyecekler çürüyebilir ve ortama pis kokular yayabilir, bu nedenle tüketmeyeceğiniz yiyecekleri atın.